Mauglí

... jsme jedné krve
Mauglí

Účinkují: Jiří Korn, Jan Cina, Roman Tomeš, Petr Kolman, Peter Strenáčik, Jan Sklenář, Brigita Cmuntová, Lucia Soukupová, Vendula Příhodová, Michal Pleskot, Csongor Kassai, Ondřej Nosálek, Jan Kříž, Juraj Čiernik, Zbyněk Fric, Petr Vančura, Jiří Zonyga, Jan Kaštovský, Vladimír Marek, Jan Vlas, Richard Tesařík, Petr Opava, Michaela Tomešová
Autor: Gabriela Osvaldová, Ondřej Soukup
Režie: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Délka: 150 min.

Kouzelný příběh „vlčího dítěte“ Mauglího - na motivy Knihy džunglí Rudyarda Kiplinga - zpracovali do muzikálové podoby Ondřej Soukup a Gabriela Osvaldová, autoři tří veleúspěšných muzikálů (Johanka z Arku, Elixír života, Robin Hood), které v tomto žánru patří ke světové špičce. Scénického zpracování se ujal tým SKUTR pod režijním vedením Lukáše Trpišovského a Martina Kukučky. I přes své mládí se stačili zapsat do povědomí diváků u nás i v zahraničí velmi invenčním a neotřelým divadelním viděním.

Tanečníci jsou zároveň akrobaty, herci - zpěváci prošli náročným konkurzem, kde byl brán zřetel na jejich schopnost se vnitřně osvobodit a hledat v sobě bod zlomu, kdy se v nás setká nebo prolne to „lidské“ s tím „zvířecím“. Přednost dostali ti, jejichž fyziognomie je, dalo by se říci, výrazná a neotřelá. Na první pohled dobrodružný příběh chlapce Mauglího, který se náhle ocitá v situaci, kdy ztrácí útočiště u své vlčí rodiny, a je nucen vybojovat svůj největší vnitřní boj, skrývá v sobě i mnoho otázek, které si někdy musí vyřešit každý člověk, ať malý nebo dospělý.

Ať už Kiplingův nesmrtelný příběh o Mauglím, kterého vychovala džungle, znáte nebo neznáte, přijďte se podívat na jeho muzikálové pojetí. Téma i zpracování určitě osloví diváky všech generací.

MauglíMauglíMauglíMauglíMauglí