Komedianti

Komedie Arnošta Goldflama
Komedianti

Účinkují: Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Klára Issová, Kristýna Hrušínská, Rostislav Novák, Arnošt Goldflam, Věra Kubánková, Petr Vacek, Michal Kern, Václav Liška
Autor: Arnošt Goldflam
Režie: Arnošt Goldflam

Původní autorská hra Arnošta Goldflama Komedianti, zachycuje týden v životě herců na počátku XX. století, kteří jsou v mnohém podobni svým dnešním kolegům. Během jedné štace prožívají svá dobrodružství, své radosti ale i smutky. Arnošt Goldflam se zároveň ujal režie. Zkoušet s herci začíná v polovině října.

„Hru Komedianti, napsal Arnošt Goldflam pro naše divadlo. Role jsou tedy psány hercům tzv. „na tělo“. Divadlo Na Jezerce, svým způsobem vzniklo na základech rodinné divadelní společnosti mojí babičky Anny Budínské-Červíčkové a hrdě se k odkazu této naší divadelní historie hlásí. Tam začínali svoji hereckou kariéru mimo jiné i můj otec Rudolf Hrušínský a např. Josef Kemr,“ říká principál divadla Jan Hrušínský a dodává, že hra mu připadá nejen zábavná, ale i velmi lidská, prostě ze života.

„Divák prožije s kočovnými herci v době, kdy ještě nebyly ani rozhlas ani kino, ani televize, kousek jejich života – lásky, hádky, rozpory i usmiřování a také útržky z toho, co na štaci hrají,“ uvádí Arnošt Goldflam. „A pozná, že byli stejně hraví jako současní herci. Dělali různé hlouposti, vtípky, popichovali se….“ dodává. V Komediantech nechybějí podle autora a režiséra četné humorné, komické situace, ale chvílemi je příběh – tak jak už to v životě bývá – i tesklivý.

KomediantiKomediantiKomediantiKomedianti