Letní scéna Harfa 2022

Cesta kolem světa

Komedie plná dobrodružství, lásky a humoru
Cesta kolem světa

Účinkují: Václav Liška, Kristýna Hrušínská, Petr Vacek, Václav Chalupa, Michal Kern, Martin Sitta, Tereza Němcová
Autor: Jiří Janků
Režie: Tereza Němcová

Dobrodružství, chytlavé písničky, humor a fantazie jsou divadelním evergreenem. Vše se nese v duchu nadsázky a příběh přináší nečekaně paradoxní situace, což znamená, že o dobrou náladu v hledišti nebude nouze.

Hlavní role sympatické slečny Feminy Jones a inspektora Shermana, zahrají mladí herci Kristýna Hrušínská a Václav Liška. V dalších rolích se objeví zkušení členové hereckého souboru Jezerky, Petr Vacek, Václav Chalupa, Martin Sitta, Michal Kern i režisérka Tereza Němcová. Doplní je čtyřčlenný sbor, který tvoří Daniela Smutná/ Lucie Ivanovová, Veronika Vonzová, Pavel Vaněk a Ondřej Lechnýř. Ztvární např. londýnský dav, japonské varietní umělce, vlak, hongkongského lodivoda, členky ženského hnutí, číšníky, indiány a mnoho dalších rolí.

Jistá slečna Femina Jones rozhodne, že se svou společnicí zvládne cestu kolem světa za méně než 80 dní. Na cestě Orient expresem se ale dostanou do situací a míst, kde to nebudou mít vůbec lehké. Největší překvapení ovšem čeká Feminu Jones až na samotném konci dobrodružství. Jak to vše dopadne?

Cesta kolem světaCesta kolem světaCesta kolem světaCesta kolem světa