Letní scéna Harfa 2022

Žalman a spol.

Koncert známé folkové skupiny
Žalman a spol.

Účinkují: Pavel Žalman Lohonka, Michaela Hálková, Petr Novotný, Petr Havrda

Jedna z nejznámějších folkových kapel Žalman a Spol. funguje v různých obměnách již tři desetiletí. Nic není navěky neměnné. Téměř 15 let vystupovala kapela v ustálené sestavě Pavel Žalman Lohonka, Petr Novotný, Jan a Jindřiška Brožovi. Od r. 2012 již manžele Brožovy můžete vidět pouze v kapele Devítka.

Vedle Petra Novotného, stojícího po Žalmanově boku již téměř 25 let  a zpěvačky Michaely Hálkové stanul kytarista Petr Havrda přinášející nový vítr a nové aranže písní.

Pavel Lohonka právem patří mezi české folkové legendy a je jedním z tvůrců, kteří ovlivnili dnešní podobu české folkové scény. S Minnesengry nahrál 9 alb a později vydal dalších 17 autorských desek a 7 výběrů. Na nich lze nalézt více než 250 písní. Zasloužil se o popularizaci lidových, zejména jihočeských písní, některé z nich tak dostaly příležitost zlidovět podruhé. Pro jeho tvorbu je charakteristická pracovitost, cílevědomost a pokora, díky nimž se stal dobrým příkladem pro mnohé mladé folkové skupiny. Před šesti lety byl první folkovou stálicí, která se zapojila do hnutí FOLK ŽIJE! Ztotožňuje se totiž s jeho cílem - přibližovat lidem folkový žánr a při tom zároveň upozornit na mladou folkovou generaci, která vyrostla zcela mimo pozornost médií...