Letní scéna Harfa 2022

Smlouva

Bravurní tragikomedie o muži, jenž si najme vlastního vraha
Smlouva

Účinkují: Miroslav Etzler, Karel Zima
Autor: Slawomir Mrožek
Režie: Petr Kracik

„Něco takového by nevymyslel ani sám Mrožek!“ Pořekadlo, které se v Polsku vžilo ještě za autorova života, výmluvně dokládá, co je pro jeho dramatiku charakteristické: neotřelé zápletky, vtipné, často komediální řešení situací a překvapivá pointa.

Posuďte sami: V lobby švýcarského hotelu Rezidence, jehož vybavení připomene zašlou slávu přelomu století, sedí muž, o němž se dozvíme, že je autorem komedií. Čeká nejspíš na telefonát z Hollywoodu. Bar je dávno zavřený a on má před sebou poslední hlt whisky. V tom přichází portýr, kterého tu nikdy předtím neviděl. Jejich zprvu nezávazný hovor vyústí až v dohodu, že portýr scenáristu zavraždí. A to do sedmi dní!

Bravurní tragikomedie o muži, jenž si sám najme vlastního vraha. Vedle takřka detektivní zápletky nabízí především znamenitý herecký materiál pro dva muže, kteří spolu vedou napínavý a zároveň zábavný dialog. V Divadle v Rytířské jimi budou k naší velké radosti Miroslav Etzler a Karel Zima. To vše v pečlivé a promyšlené režii Petra Kracika, který se našim divákům představil již inscenací Frankie & Johnny.

SmlouvaSmlouvaSmlouvaSmlouvaSmlouva