Letní scéna Harfa 2022

Podivný případ se psem

Adaptace známého románu
Podivný případ se psem

Účinkují: Jan Cina, Hana Vagnerová, Marek Daniel, Zuzana Stavná, Petr Vančura, Markéta Stehlíková, Kristýna Frejová
Autor: Mark Haddon, Simon Stephens
Režie: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Délka: 150 min.

Na pražskou divadelní scénu vstoupil velký hit současných světových jevišť s názvem Podivný případ se psem. Hlavní hrdina tohoto knižního bestselleru Marka Haddona i cenami ověnčené dramatizace z pera uznávaného dramatika Simona Stephense je mladý Christopher. Matematický génius, ale také autista, který příliš nerozumí okolnímu světu ani lidem, nerad opouští svůj byt a nesnáší, když se ho někdo dotýká. Během zdánlivě nevinného vyšetřování detektivního případu ze sousedství rozkryje docela jinou záhadu – která mu zásadně promluví do života.

Románu se prodalo přes 2 miliony výtisků, byl zvolen knihou roku 2003 v rámci prestižní Whitbreadovy ceny, jeho dramatizovaná verze se stala divadelní senzací v londýnském West Endu, kde získala 7 Cen Laurence Oliviera včetně trofeje pro nejlepší hru roku, i na newyorské Broadwayi, na níž byla odměněna 5 cenami Tony (divadelní obdoba Oscarů), opět včetně ceny pro nejlepší hru.

První pražské nastudování Podivného případu se psem v Divadle Kalich jistě vzbuzuje očekávání už jen díky jménům v tvůrčím týmu. Režíroval respektovaný tandem SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský), který proslul svou osobitou, nápaditou divadelní poetikou. Hlavní role je výjimečnou hereckou výzvou pro nepřehlédnutelný mladý talent Jana Cinu, také v ostatních rolích se objevují uznávaní herci: Simona Babčáková, Hana Vagnerová, Marek Daniel, Zuzana Stavná a Petr Vančura.

Podivný případ se psemPodivný případ se psemPodivný případ se psemPodivný případ se psem