Letní scéna Harfa 2022

Rodina je základ státu

Anglická komedie ze života
Rodina je základ státu

Účinkují: Miroslav Etzler, Vanda Hybnerová, Petr Motloch, Sabina Laurinová, Richard Trsťan, Miloš Kopečný, Martina Hudečková, Jakub Slach, Zdeněk Piškula, Miroslav Sabadin, Zuzana Slavíková, Zdeněk Košata, Eva Kodešová, Vojtěch Záveský
Autor: Ray Cooney
Režie: Petr Hruška

Tato komedie se odehrává v londýnské nemocnici svatého Ondřeje pár dnů před Štědrým dnem. Přináší nepřeberné množství komických situací a gejzír humoru, jak jsme si již zvykli u Cooneyho z jeho předešlých komedií.

Těsně před důležitou přednáškou oznámí doktoru Davidu Mortimorovi jeho bývalá milenka Jane, že s ním má (nyní již dospělého) syna Leslieho. Davidova snaha vyhnout se přiznání k otcovství vede k improvizovaným výmluvám a výmyslům vytvářející stále nové a komplikovanější zápletky. Zoufalý lékař nakonec přiměje svého přítele Huberta, aby se alespoň do skončení přednášky vydával ze Leslieho otce. Výsledkem toho jsou neuvěřitelné, typicky cooneyovské zmatky. Když pravda konečně vyjde najevo, Leslie Davida jako otce příkře odmítne. Následuje naprosto nečekaný happyend.

Rodina je základ státuRodina je základ státuRodina je základ státuRodina je základ státuRodina je základ státu