Letní scéna Harfa 2022

Romeo a Julie

Nejslavnější milostný příběh všech dob
Romeo a Julie

Účinkují: Tereza Voříšková, Jan Sklenář, Dana Batulková, Jan Cina, Martin Sláma, Marie Poulová, Jiří Vyorálek, Lenka Krobotová, Jakub Gottwald, Naďa Konvalinková, Petr Vančura, Michal Sieczkowski, Saša Rašilov, Miroslav Zavičár, Linda Fernandez Saez, Jaroslava Janečková, Lukáš Homola, Jana Vrána, Ondřej Sochůrek, Šimon Kubáň, Kristýna Stránská, Tomáš Milostný, Šárka Bočková
Autor: William Shakespeare
Režie: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Délka: 140 min.

Představení se nikdy neruší předem, informace o konání produkce při nepříznivém počasí obdržíte přímo na místě. Pravidla pro zrušení představení a podmínky s postupem pro vracení vstupného najdete ZDE.

Julie: „Tmou víc a víc se dere na svět světlo.“
Romeo: „Ze světla tma. A černější než peklo!“

Večer se chystá velká párty u Kapuletů, kterou teď žije celá Verona. Noc je plná očekávání a stačí jediný pohled, aby se změnil osud Tybalta, Merkucia, Vavřince, Parida, Chůvy, Monteků a Kapuletů, Romea a Julie. Stačí jen jeden pohled, jedna noc.

Režijní dvojice SKUTR, Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, se do prostor Nejvyššího purkrabství vrací po dvou letech. „Po zkušenosti z Letních shakespearovských slavností roku 2013 víme, že atmosféra zkoušek na Pražském hradě je neopakovatelná. Proto jsme s radostí přijali nabídku na Slavnostech znovu režírovat. A také jsme chtěli pracovat na tématu, které je nám blízké. Téma první velké lásky je přesně pro nás – Martina romantika a mne skeptika. A stejně tak je rozkročena i Shakespearova hra Romeo a Julie. Zpočátku romantika, v závěru drama s velkou skepsí možnosti naplnění lásky v našem světě. Zpočátku komedie, v závěru tragédie s velkým vykoupením,“ říká o hře Lukáš Trpišovský.

Romeo a JulieRomeo a JulieRomeo a JulieRomeo a JulieRomeo a Julie