Poslední aristokratka

Dramatizace populárního humoristického románu
Poslední aristokratka

Účinkují: Zuzana Žáková, Jan Hrušínský, Daniel Šváb, Miluše Šplechtová, Libor Hruška, Denisa Pfauserová, Johana Jedličková, Kristýna Hrušínská, Martin Sitta, Jitka Smutná, Rudolf Stärz, Petr Macháček, Ondřej Dvořák
Autor: Evžen Boček
Režie: Arnošt Goldflam
Délka: 130 min.

Hra Poslední aristokratka je stejně jako kniha velmi vtipná. Je o tom, co všechno je člověk schopen udělat, aby zachránil svůj hrad, tedy i svoji historii,“ říká Anna Polívková, představitelka Marie Kostkové z Kostky, která se vrátila z Ameriky na rodový zámek. „Ta pozoruje dění kolem sebe a popisuje je s vtipem, nadhledem a možná i s jistým odstupem,“ popisuje svoji hrdinku Anna Polívková, která si na „Jezerce“ zahraje poprvé. „Všechny ostatní postavy jsou krásně vykreslené figurky ze života českého, mezi které se musí naši amerikáni nějak zařadit. Dost se těším, že budu mít mírný přízvuk v češtině“, dodává Polívková.

Poslední aristokratka je příběhem rodiny hraběte Františka Antonína Kostky z Kostky. Po pádu komunistického režimu se tato rodina vrací z emigrace z New Yorku do Čech, aby převzala rodové sídlo. Kromě zámku však „zdědí“ i zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka nebo také kuchařku, která si ráda cvakne a často to přežene. Komedii dokreslují další postavy, např. právní zástupce dr. Benda, jeho dcera Denisa, autoritativní manažerka Milada či mladý šlechtic Max Laun.

Poslední aristokratkaPoslední aristokratkaPoslední aristokratkaPoslední aristokratkaPoslední aristokratka