Edith Piaf - Milovat k smrti

Malý muzikál o velké Edith Piaf
Edith Piaf - Milovat k smrti

Účinkují: Světlana Nálepková, Martin Sochor, Juraj Bernáth, Blue Angel Memory Band Jiřího Toufara
Autor: Táňa Nálepková
Režie: Jakub Maceček
Délka: 140 min.

Osudy Edith Piaf od jejích počátků na pařížských ulicích, přes světové úspěchy až po nešťastnou a depresivní ženu propadlou alkoholu jsou prezentovány formou klasického muzikálu – střídáním činoherních mluvených scén a živého zpěvu nesmrtelných písní Edith Piaf s českými texty Jiřího Dědečka. "Světlana hraje svou Edith jako o život."

Ve strhujícím příběhu sledujeme životní cestu Edith Piaf: zázračné uzdravení v dětství, zpívání na pařížských dvorech a uličkách, seznámení s Charlesem Aznavourem a Yvesem Montandem, fantastické úspěchy v největších evropských divadlech, turné po USA, závislost na alkoholu, muže a ženy v jejím životě, osudové vztahy, autonehody, nemoci, život plný lásky i samoty, život v chudobě i přepychu. Edith Piaf byla vždy a za všech okolností pevně rozhodnuta žít naplno, zpívat naplno, milovat naplno... až k samotné smrti.

15 nejslavnějších evergreenů Edith Piaf, které uslyšíte v muzikálu MILOVAT K SMRTI, právem patří k nejznámějším světovým šansonům vůbec: největší hit NELITUJ (Non, je ne regrette rien) - zároveň i titulní píseň nového CD Světlany Nálepkové, proslulé ŽIVOT JAK RŮŽE (La vie en rose), strhující BOŽE MŮJ (Mon Dieu), originální PADAM, PADAM, nezapomenutelný MILORD, melancholické JAKO JÁ (Comme moi) nebo JEN DÉŠŤ (Il pleut), zamilované MILENCI NA JEDNU NOC (Les amants d´un jour) a HYMNUS NA LÁSKU (L´hymne a l´amour), ale i rychlejší, až "šantánové" písně jako JEZDEC, CHUDÁK JAN a další.

Edith Piaf - Milovat k smrtiEdith Piaf - Milovat k smrtiEdith Piaf - Milovat k smrtiEdith Piaf - Milovat k smrti