Filumena Marturano

Manželství po italsku s dojetím a komikou
Filumena Marturano

Účinkují: Simona Stašová, Svatopluk Skopal, Čestmír Gebouský, Jaroslava Pokorná, Jaroslava Tvrzníková, Andrea Daňková, Malvína Pachlová, Radka Filásková, František Skopal, Adam Ernest, Antonio Šoposki, Filip Cíl, Robert Hájek, Libor Hruška, Zdeněk Hruška, Václav Legner
Autor: Eduardo De Filippo
Režie: Zdeněk Kaloč
Produkce: Agentura Harlekýn
Délka: 140 min. (včetně 20 min. přestávky)
Premiéra:25.11.2012
Vstupné: 599 - 699 Kč

Simona Stašová a Svatopluk Skopal v hlavních rolích slavné komedie, která patří k tomu nejlepšímu z italské tvorby. Co všechno musí podstoupit prostá žena, aby dostala k oltáři zhýralého boháče a pro své syny zabezpečila rodinu. Vždyť děti jsou přece děti.

Domenico Soriano je úspěšný obchodník a též neodolatelný ctitel ženských půvabů. Mladičkou Filumenu Marturano potkal v jednom neapolském nevěstinci uprostřed druhé světové války. Pak se jejich cesty nakrátko rozešly, aby se však po válce náhodou potkali znovu a tehdy se zrodil vztah, který vydržel 22 let. Filumena se stala jeho milenkou a v době, kdy byl Domenico na cestách, dokonce vedla jeho obchody. A po všech těch letech si jednoho dne ten starý kocour přijde, že se ožení s nějakou mladou holkou! To tedy Filumena nemůže nechat jen tak!

V ideálně namíchaném dění se střídají humorné scény s dramatickými. Nesmrtelnou filmovou adaptaci s názvem Manželství po italsku natočil v roce 1964 slavný italský režisér Vittorio De Sica a do hlavních rolí obsadil Sophii Lorenovou a Marcella Mastroianniho.

12.10.2024Filumena Marturanovstupenky19:00
SobotaPraha 9, Divadlo Gonghodin

Změna programu vyhrazena!

Filumena MarturanoFilumena MarturanoFilumena MarturanoFilumena MarturanoFilumena Marturano