Letní scéna Harfa 2022

Večer tříkrálový aneb cokoli chcete

Shakespearova sváteční komedie
Večer tříkrálový aneb cokoli chcete

Účinkují: Tomáš Měcháček, Monika Timková, Ondřej Rychlý, Nela Boudová, Václav Kopta, Milan Šteindler, Josef Carda, Martin Pechlát, Petr Stach, Vilém Udatný, Lukáš Pečenka, Karel Heřmánek ml., Kamila Trnková, Jan Novotný, Vojtěch Vodochodský, Kamila Janovičová, Beáta Kaňoková, Jana Kotrbatá, Vladimír Pokorný, Václav Švarc, Vojtěch Libich, Marek Mik, Daniel Šubrt
Autor: William Shakespeare
Režie: Jana Kališová
Délka: 135 min.

Představení se nikdy neruší předem, informace o konání produkce při nepříznivém počasí obdržíte přímo na místě. Pravidla pro zrušení představení a podmínky s postupem pro vracení vstupného najdete ZDE.

Shakespearova sváteční komedie.

Shakespeare hru napsal pravděpodobně v roce 1601, tedy přibližně v době, kdy napsal Hamleta a byl na vrcholu svých tvůrčích sil. Večer tříkrálový byla komedie spjatá s oslavami, se svátečním „převráceným“ světem příznačným pro středověké a renesanční svátky bláznů. 

A blázny a jejich rozvernými kousky se tato komedie hemží. Výstřední a elitářský Orsino, opojený hudbou a svými city, zamilovaný do podobně sebestředné krásky Olivie a mezi nimi Viola, trosečnice převlečená za muže, která touží po Orsinovi a přitom je sama předmětem Oliviiny slepé touhy. Věčně rozjařený Tobiáš Říhal tahá peníze z Ondřeje Třasořitky a slibuje mu svou neteř Olivii. Se služkou Marií a bláznem z povolání jménem Feste strojí vtipné a dost kruté léčky na samolibého Malvolia, který, podobně jako ostatní, podlehl klamnému příslibu lásky.

Smích, hudba a moře. Moře, které vyvrhlo Violu, moře, které je ve své stálé proměnlivosti obrazem neuchopitelnosti a neukojitelnosti lidské touhy.

Večer tříkrálový aneb cokoli chceteVečer tříkrálový aneb cokoli chceteVečer tříkrálový aneb cokoli chceteVečer tříkrálový aneb cokoli chceteVečer tříkrálový aneb cokoli chcete