Hamlet

Slavná tragédie Williama Shakespeara
Hamlet

Účinkují: Tomáš Savka, Jan Vápeník, Jan Fišar, Dana Růžičková, Miroslav Etzler, Josef Kaluža, Pavlína Gajdošíková, Radovan Král, Ondřej Nosálek, Ivan Dejmal, Milan Cimerák, Vojtěch Lipina, Jaro Rusnák, František Večeřa, Petr Panzenberger
Autor: William Shakespeare
Režie: Janka Ryšánek Schmiedtová

Představení se nikdy neruší předem, informace o konání produkce při nepříznivém počasí obdržíte přímo na místě. Pravidla pro zrušení představení a podmínky s postupem pro vracení vstupného najdete ZDE.

Claudius se rozvaluje na pohovce, na které zavraždil svého bratra. Gertruda je mu ochotně po vůli, což její syn Hamlet sleduje s krajní nevolí. Hostina přesto pokračuje a pohřeb i svatba organicky splynou v jeden velký banket. Hamlet tuší, že už ví, kdo mu zabil otce, a Cladius už ví, že Hamlet něco tuší. Vražda plodí další vraždu. Šílenství Hamlet předstírá, ale jak je to s láskou? Předstírá Ofelie lásku? A jak je to s jejím šílenstvím? V rukou se blýskají nože, na nebi hvězdy. Jednomu z toho až přechází zrak. Přijďte se podívat.

Představení v produkci ostravské společnosti PaS de Theatre. Po titulech Komedie omylů, Romeo a Julie, Marná lásky snaha a Jak se vám líbí je to již pátá inscenace, kterou Ostrava přispívá do česko-slovenského projektu oblíbeného divadelního festivalu věnovanému výjimečnému dramatikovi.

HamletHamletHamletHamletHamlet


TOPlist