Letní scéna Harfa 2022

Hvězdné manýry

Bláznivá fraška
Hvězdné manýry

Účinkují: Lukáš Vaculík, Mahulena Bočanová, Adéla Gondíková, Kamila Špráchalová, Vlasta Žehrová, Olga Želenská, Barbara Chybová, Radka Pavlovčinová, Martin Zounar, Ivana Andrlová, Marcela Nohýnková, Vlasta Peterková, Veronika Jeníková, Filip Tomsa, Zbyšek Pantůček, Martin Sobotka
Autor: Michael McKeever
Režie: Roman Štolpa

Hvězdné manýry jsou tak povedená, rychlá a bláznivá fraška, že by se za ni nemusel stydět ani mistr tohoto žánru Feydeau.

Odehrává se ve velice elegantním hotelu v Palm Beach v roce 1942. Má se uskutečnit koncert s beneficí na podporu amerických válečných výdajů a organizátoři se neobejdou bez dvou hvězd, které spolehlivě plní sály a pokladny. Jenže to má jeden háček.

Dvě zmíněné umělkyně se nesnášejí a potkají-li se na jevišti, neváhají zajít až k fyzickému napadení. Jak je ubytovat, aby se nepotkaly? Ředitel hotelu připraví přesný plán, který ale od začátku selhává. Vydrží ale jeho nervy až do konce?

Bude to těžké, protože obě hvězdy mají své manýry a nekompromisně vyžadují to nejlepší apartmá. Nešťastnou náhodou tedy skončí každá v jedné z jeho ložnic a strašlivý výbuch je jen otázkou času...

Hvězdné manýryHvězdné manýryHvězdné manýryHvězdné manýry