Letní scéna Harfa 2022

Hra vášní

Bravurní komedie
Hra vášní

Účinkují: Oldřich Vízner, Otakar Brousek ml., Dana Batulková, Dana Syslová, Magda Málková, Stanislava Jachnická, Kateřina Pleyerová
Autor: Peter Nichols
Režie: Lída Engelová
Délka: 130 min.

Námět příběhu je vesměs banální a stokrát obehraný. Manželská krize a starší muž si najde mladší milenku. Čím je ale tato hra obohacena, to je přítomnost andělů strážných doprovázejících dvě hlavní postavy. Komedie, která se stane tragédií, tragédie, která je komedií s jedinečnou koncentrací kumštu a herectví.

Hra vášní je lidský příběh, v němž se pozná většina diváků. Která žena v životě nebyla nejdřív milenkou ženatého muže, aby se z ní pak stala manželka, sama podváděná mladší milenkou?

Přední britský dramatik zpracoval věčné téma manželské nevěry s velkou dávkou noblesy, šarmu, suchého anglického humoru, ale i notnou měrou otevřenosti a kritičnosti vůči chybám obou pohlaví. Hra slavila obrovské úspěchy před několika lety na londýnských jevištích. Jak by také ne - přináší totiž věčné téma krize středního věku a smysluplnosti manželského svazku v okamžiku, kdy děti opustí rodné hnízdo a kdy je třeba znovu nastolit otázku, co nás ještě drží pohromadě a jaký smysl má naše další soužití. Bravurní komedie odhaluje nejen to, kým se zdáme být, ale i to, co skrýváme hluboko uvnitř, tedy doslova přivádí na jeviště alter ego svých hrdinů.

Hra vášníHra vášníHra vášníHra vášní