Závislosti navzdory

Střízlivý za vás nikdo nebude!
Závislosti navzdory

Účinkují: Robert Jašków, David Punčochář, Tomáš Petřík, Miroslav Hruška, Anna Peřinová, Eva Josefíková, Martina Krátká, Bohdana Pavlíková, Jacob Erftemeijer, Tomáš Červinek, Petr Buchta, Andrea Buršová
Autor: Dodo Gombár
Režie: Dodo Gombár
Délka: 90 min.

V České republice je na alkoholu závislých kolem 700 000 lidí. Průměrný věk prvního požití alkoholu je 11 let, ale dle statistik nejsou výjimkou případy, kdy alkohol požilo již osmileté dítě. Protialkoholní léčebny jsou plné. Kde je hranice mezi ještě přípustnou konzumací a kde už závislost začne ničit nejen samotného poživatele, ale i jeho rodinu? Kdy se z drogy, jež slibovala uvolnění, radost a větší sebevědomí stane černá propast, z níž se málokdo vyhrabe ven?

Tragikomedie o boji s alkoholem na všech frontách. Osoby závislé, osoby konzumující, osoby abstinující. Nespočet příběhů, které se v mnohém podobají. A je jedno, zda pije hospodský, učitel, farář, úřednice nebo filmový režisér. Někdo chce utéct před světem, jiný před alkoholem, každý před sebou samým. Z reality do deliria a z deliria do reality – těžko už říct, co je horší a kde končí stav slučitelný se životem.

A vždy se najde někdo, kdo na té závislosti může pořádně vydělat, stačí jen trochu přivřít oči. A tak se dál pije „na zdraví“, jen na to možná pár lidí „zařve“. 

Inspirováno skutečnými událostmi včetně tzv. metanolové aféry.

Upozorňujeme diváky, že v průběhu představení zazní střelba.

Závislosti navzdoryZávislosti navzdoryZávislosti navzdoryZávislosti navzdory