Letní scéna Harfa 2022

Perský Nový rok

Oslava příchodu jara

Jaro a Perský Nový rok přicházejí vždy spolu a kupodivu zahrnují mnoho společných  zvyků a tradic. Možná se kraslice malují trochu jinak, nebo jarní zelenou trávu zdobí každý tak, jak ho to naučili prarodiče, poselství však všude zůstává stejné: je čas rozloučit se se zimou a přivítat nový život.
Dovolujeme si vás pozvat do pražského Divadla U Hasičů 24. března v 19:30, abychom oslavili Perský Nový rok 1396 a Jaro 2017.

Během večera zazní vášnivá a mystická persko-španělská fúze v podání mezinárodně uznávaného perskeho hudebníka Shahabа Tolouie s kapelou. Jarním sluníčkem zazáří půvabná interpretka lidové hudby Latinské Ameriky – zpěvačka Marta Töpferová, kterou doprovodí Venezuelan Ernesto Chuecos na kytaru. Hudební fúzi tohoto večera zpestří i španělský host Arturo Soriano, hrající na flétnu a saxofon. Rytmickou stránku zajistí Karlo Zegarra z Peru a na strunné nástroje doprovodí český kytarista Tomáš Vychytil a slovenský baskytarista Martin Ivan. Divadlo precizním flamenkem roztančí Petra Šťasná. Nebude chybět ani unikátní tříkrký nástroj Fusetar, který byl vytvořen podle návrhu Shahaba Tolouie a proslul v médiích jako klenot ve světě hudebních nástrojů.