Vlnobití Andrey Buršové

Večer plný autorských písní

Účinkují: Andrea Buršová
Režie: Dodo Gombár

Andrea Buršová se představuje jako výtečná zpěvačka ve svém vlastním sólovém večeru.

V písňové performanci Vlnobití Andrey Buršové, která nabízí autorské písně obohacené o divadelní dialog, se smazává hranice mezi mluveným a zpívaným slovem. Slovo v hudbě si zachovává rysy mluvené řeči a monologické či dialogické jednání herečky velmi samozřejmě přechází v její zpěv, charakteristický hravými proměnami v bohaté škále jejího hlasového projevu. Každá píseň nese samostatnou výpověď a stojí si na klavírní nebo jiné… a třeba tragikomické struně. Bezpočet strun dává písni ve zpěvaččiných ústech pocit svobody a divákovi možnost prožitku bezprostřední poezie na vlnách této múzické performance.

 

„Večer Vlnobití pro mě znamená další krok na cestě k prezentaci písně, jejímž fenoménem jsem fascinovaná. Tentokrát mě zajímalo posunout se od recitálové nebo ryze koncertní formy večera spíše k tomu kabaretnímu, snad monodramatickému, jejímž těžištěm jsou písně. Přizvala jsem si k dialogu dvě imaginární kamarádky, které se mnou mají mnoho společného. Spolehla jsem se jen na svůj hlas, kytaru a sama na sebe v téměř prázdném jevištním prostoru. Tuto ´samotu´, která je také obsahem některých mých písní, jsem se rozhodla překonávat všemi možnými prostředky – humorem, sebeironií, nadhledem apod. V tomto večeru není nic, jak být původně mělo, a přece, říkám já, lepší to být snad ani nemohlo.“
A. B.

 

Andrea Buršová (* 17. dubna 1982 Brandýs nad Labem) je česká herečka, zpěvačka a šansoniérka. Vystudovala činoherní herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Ihned po absolvování, v roce 2006 vstoupila do angažmá brněnského Divadla Husa na provázku. Působila ve vídeňském divadle Theater Brett, kde účinkovala v šansonových večerech. V roce 2012 vydala šansonové album s názvem Nůž na ticho. Na albu spolupracovala se skladatelem Zdenkem Králem a Indigo Quartetem, se kterými se sešla již v roce 2010 při interpretaci zhudebnění básní od Jana Skácela a posléze vydali album Most.

Od roku 2014 je herečkou souboru Švandova divadla na Smíchově.TOPlist