Letní scéna Harfa 2022

Marná opatrnost

La Fille mal gardée
Marná opatrnost

Účinkují: Alina Nanu, Ondřej Vinklát, Veaceslav Burlac, Alexander Katsapov, Tomáš Kopecký, Jonáš Dolník, Francesco Scarpato, Nikola Márová, Marta Máchová Drastíková, Olga Bogoliubskaia, Magdalena Matějková, Giovanni Rotolo, Matěj Šust, Nikita Chetverikov, Adam Zvonař, Mathias Deneux, Jakub Rašek, Jiří Kodym, Marek Svobodník, Štěpán Pechar, Jonáš Dolník, Domenico di Cristo , Roger Cuadrado, Federico Ievoli
Autor: Frederick Ashton
Délka: 135 min.

Úspěšné mistrovské dílo Sira Fredericka Ashtona, v němž vystoupili nejlepší tanečníci světa, doposud uvedlo více než 35 divadel včetně Královského baletu v Londýně, Pařížské opery, Velkého divadla v Moskvě, Amerického baletu, Bostonského baletu a Kanadského národního baletu. Ashton vycházel z původního francouzského titulu, který v roce 1789 vytvořil Jean Dauberval. Baletní partituru upravil John Lanchbery podle hudby Ferdinanda Hérolda z roku 1828.

Děj se odehrává ve venkovském prostředí, inspirovaném Ashtonovou láskou k anglickému kraji Suffolk. Výprava, připomínající kreslený film, zahrnuje pestrobarevné máje i tančící slepice a navozuje úžasnou jarní prosluněnou atmosféru. Detailní vykreslení postav a poetická lyričnost se dokonale hodí k celému příběhu. Balet je protkán bujným veselím a humorem. Marná opatrnost představuje jednu z nejvirtuosnějších Ashtonových choreografií, náročnou pro tanečníky v sérii energických pas de deux i sólových výkonů, které vyjadřují mladistvou vášeň dívky Lise a jejího milého Colase.

Marná opatrnostMarná opatrnostMarná opatrnostMarná opatrnostMarná opatrnost