Úklady a láska

Příběh německého klasika
Úklady a láska

Účinkují: Denisa Barešová, Tomáš Červinek, Bohdana Pavlíková, Martin Dohnal, Miroslav Hruška, Hynek Chmelař, Klára Cibulková, David Punčochář, Marie Štípková, Jiří Weiner
Autor: Friedrich Schiller
Režie: Martin Františák
Délka: 150 min.
Vstupné: 300 - 350 Kč

Ona dcera obyčejného hudebníka, on syn kancléře. Ona je přislíbena tajemníkovi, on nejvlivnější ženě knížectví. Ale on stojí o ni a ona o něj. A tím hatí plány všech kolem. Láska dvou náctiletých Luisy a Ferdinanda proti světu intrik a cynického pragmatismu těch, kdo tahají za nitky.

Příběh německého klasika Friedricha Schillera o tom, co se stane, když se ze dvou zamilovaných stanou loutky. V rukou mocných. V rukou lásky. O hledání nebe na zemi. O tom, že když vzplane loutka, může shořet celé divadlo.

Pokus tehdy pětadvacetiletého autora napsat „divadelní trhák“ se víc než vydařil. Úklady a láska (1784) dodnes platí za vrcholné dílo německé klasiky a provokují ke stále novým zpracováním. Přímo pro Švandovo divadlo je nově přeložil Martin Sládeček. V režii Martina Františáka a v podání souboru Švandova divadla ožijí za použití klasických loutek a živé hudby.

Upozorňujeme diváky, že během představení zazní střelba a že se na jevišti kouří - cigarety jsou v tomto případě považovány za rekvizity.

16.10.2019Úklady a láskavstupenky19:00
StředaPraha 5, Švandovo divadlohodin
11.11.2019Úklady a láskavstupenky19:00
PondělíPraha 5, Švandovo divadlohodin

Změna programu vyhrazena!
TOPlist