Sláva strojů a měst

Hra na motivy stejnojmenné knihy
Sláva strojů a měst

Účinkují: Jaroslav Dušek, Ondřej Smeykal, Petr Nikl
Autor: Jaromír Rašín
Režie: Jaroslav Dušek
Délka: 130 min.
Vstupné: 450 Kč

"Účelem práce je dílo, ale zhotoviti dobré dílo je těžké, neboť dobré dílo jest uměním – ale ne každý člověk je umělcem."

Příběh německého redaktora a dvou amerických inženýrů u českého včelaře podle něj vyvolá plodné střetávání zcela odlišných přístupů k životu a k tvořivosti. "Protože jde o včely, mělo by jít o chutnou koMEDii, pikantní tragikoMEDii, bzučivou grotesku, která občas žahne laskavým žihadlem," vysvětluje Jaroslav Dušek, režisér připravované novinky a představitel mnoha postav, včetně těch ženských.

Na inscenaci se kromě improvizátora Jaroslava Duška podílí také Petr Nikl a Ondřej Smeykal. Petr Nikl vnese do díla své výtvarné vize, jevištní pohybové, hlasové i světelné kreace, včelí píli a občas vstoupí nečekaně i do některé z postav. Hudebník Ondřej Smeykal bude trubcem, hudcem i trubačem, velecikádou, včelí matkou, tam-tamem, celým úlem zvuků a tónů, jimiž protká celý večer tak, aby diváci roztančili všechny buňky svých zázračných těl.

„Protože jde o včely, mělo by jít o chutnou koMEDii, pikantní tragikoMEDii, bzučivou grotesku, která občas žahne laskavým žihadlem." Jaroslav Dušek

"V noci se mně zdálo, že se svítící pruh mléčné dráhy na nebi zkroutil do velikého otazníku a volá na mne – proč..."

19.02.2023Sláva strojů a městvstupenky19:00
NedělePraha 4, Divadlo Na Jezercehodin

Změna programu vyhrazena!

Sláva strojů a městSláva strojů a městSláva strojů a městSláva strojů a městSláva strojů a měst