Šakalí léta

Muzikálová groteska
Šakalí léta

Účinkují: Daniel Krejčík, Lukáš Adam, Marek Lambora, Josef Polášek, Karel Zima, Adam Kralovič, Prokop Zach, Štěpánka Fingerhutová, Magdaléna Kuntová, Aneta Krejčíková, Vanda Chaloupková, Jiří Racek, Zdeněk Vencl, Angelika Sbouli, Veronika Lapková, Anna Jiřina Daňhelová, Eliška Hanušová, Sára Halušková, Marek Zeman, Ondřej Hyneš, Petr Jeřábek, Vojtěch Vodochodský, Jiří Roskot, Eva Miškovičová, Barbora Králová, Karolína Tóthová, Mirek Kosík, Michal Máša, Jakub Šimůnek, Martin Smrž, Veronika Hanušová, Veronika Morávková, Michal Kováč, Jáchym Kučera, Zuzana Pilná
Režie: Adam Skala

Muzikálová groteska podle námětu filmu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského a povídek Petra Šabacha.

Je rok 1957, na oběžnou dráhu vstříc novým zítřkům vzlétá Lajka, Klement Gottwald spokojeně odpočívá ve vítkovském mauzoleu, nad Prahou se stále ještě tyčí pomník zavrženého Stalina a do šedi tepláků a budování socialismu přichází Bejby. Barevný, svěží a svůj, vnáší rytmus rock and rollu do pevně zakotveného maloměstského života pod rudou hvězdou. Oživí dětské fantazie, zformuje sny a ukáže, že ne všichni musí šlapat, jak se jim píská. Z dětského pobrukování tluče bubeníček se stanou válečné bubny a z klidu dospělých klid bouří. Někdo musí z kola ven.

Hra o hudbě, svobodě, dětských snech a o životě lidí v nelehké době, kdy jinakost se nenosí a každý krok mimo rytmus je po zásluze potrestán. Hra o síle a slabosti charakteru, o lásce a žárlivosti.

Šakalí létaŠakalí létaŠakalí létaŠakalí létaŠakalí léta


TOPlist