Letní scéna Harfa 2022

Roztančené jeviště - Souboj divadel Praha/Nanečisto

Taneční show

Herci a herečky z osmi pražských divadel v jedinečné taneční show již podruhé ve Velkém sále Švandova divadla!

Velkolepá taneční show se po loňském úspěchu vrací na prkna Švandova divadla. Opět se můžete těšit na exkluzivní a neopakovatelný finálový GALAVEČER, avšak z důvodu vysokého diváckého zájmu jsme pro vás letos připravili navíc hvězdami a vynikajícími tanečními show nabitý i finálový večer NANEČISTO, a to hned v předvečer slavnostního finálového galavečera.

Každý ze soutěžících herců a hereček Vám zatančí jeden standardní a jeden latinskoamerický tanec, které po boku profesionálních tanečníků natrénovali a předvedou za hudebního doprovodu kapely Gin in Jam v předvečer slavnostního finále dne 14. března 2019 ve Velkém sále Švandova divadla.

Po úspěšné akci Roztančené jeviště – Souboj divadel v minulém roce, jsme pro Vás připravili 2. ročník, ve kterém se představí noví účinkující: Adéla Gondíková za Divadlo Háta v rámci Divadla Palace, Berenika Kohoutová za Studio DVA, Ivana Chýlková za Činoherní klub, Sara Sandeva za Divadlo v Rytířské, Karel Heřmánek ml. za Divadlo Bez zábradlí, Miroslav Hrabě za Divadlo Radka Brzobohatého, Vladimír Polívka za Dejvické divadlo a Peter Pecha za Divadlo Broadway.

Čtvrteční finálový večer NANEČISTO je klasickým finálovým večerem, avšak bez poroty a slavnostního vyhlášení. Diváci uvidí kompletní program – tj. všechna taneční vystoupení s živým hudebním doprovodem kapely Gin in Jam, pěvecká vystoupení hostů a večerem provede loňský vítěz David Gránský.

Na závěr večera bude vyhlášen pouze jediný vítěz, a to vítěz diváků v sále – tzv. vítěz finálového večera NANEČISTO.

Autorský projekt Tanečních kurzů Martina Šimka & Terezy Řípové s. r. o. byl odstartován v roce 2016 v Městském divadle Mladá Boleslav, kde proběhl první ročník projektu Roztančené divadlo aneb Když herci tančí. Po tamním diváckém i všeobecném úspěchu již proběhl třetí ročník v Mladé Boleslavi, vedle toho také první ročník v Západočeském divadle v Chebu a v jednání jsou i další oblastní divadla.

Taneční páry (herec/herečka + tanečník/tanečnice + reprezentované divadlo):
1) Adéla Gondíková + Martin Šimek - Divadlo Háta v rámci Divadla Palace
2) Berenika Kohoutová + Jakub Necpál - Studio DVA
3) Ivana Chýlková + František Kopecký - Činoherní klub
4) Sara Sandeva + Adam Havel - Divadlo V Rytířské
5) Karel Heřmánek ml. + Tereza Řípová - Divadlo Bez zábradlí
6) Peter Pecha + Petra Stehnová - Divadlo Broadway
7) Miroslav Hrabě + Zuzana Šťastná - Divadlo Radka Brzobohatého
8) Vladimír Polívka + Dita Tuháčková - Dejvické divadlo