Letní scéna Harfa 2022

Hladová země

Hra mladého českého autora

Účinkují: Andrea Buršová, David Punčochář, Tomáš Petřík, Petr Buchta, Denisa Barešová, Martina Krátká, Bohdana Pavlíková, Marie Štípková, Luboš Veselý, Filip Březina, Samuel Toman
Autor: David Košťák
Režie: Štěpán Pácl
Délka: 90 min.

Tragikomická vize městečka, v němž domácí pracují jen minimálně, ale o to víc se účastní hostin a oslav. Pracují za ně chlapi v dolech, kteří kutají. Požehnat jim a poslat pod zem. A jít to pořádně zapít k milé hospodské, která má téměř pro všechny a všechno dostatek pochopení.

Jsou tu ale věci a události, o nichž se tu nemluví. Nikoho nesmí ani nenapadnout, že podivná nemoc starosty, možná souvisí s heslem „po nás potopa“, hlavně ať neztrácí na důvěře a oblibě. Zvláště nejmladší generace má držet hubu a krok; moc se neptat a nerozhlížet se po jiných místech. Z našeho městečka se totiž neodchází. Proč také? Když je tu tak dobře. A bude ještě lépe právě díky novým nalezištím.

Pod povrchem ráje se však skrývá mnohem více než jen nerostné bohatství. Čím více se slaví, tím více se z temnot vynořují zapomenuté zločiny a možná také tajemný cizinec, který přišel napravit dávnou křivdu. Někteří již slyší jeho kroky. Jiným připadá až příliš povědomý.

Představení je bez přestávky.