Na Větrné hůrce

Láska prý hory přenáší!
Na Větrné hůrce

Účinkují: Marie Štípková, Klára Cibulková, Denisa Barešová, Tomáš Červinek, Jan Grundman, Anna Stropnická, Petr Buchta, Marta Dancingerová, Tomáš Petřík, Matěj Anděl, Matěj Nechvátal, Jan Mansfeld
Autor: Emily Brontë, Marie Nováková
Režie: Martin Františák
Délka: 145 min.
Premiéra:23.11.2019
Vstupné: 350 - 430 Kč

Láska prý hory přenáší. Ale téhle lásce v cestě stojí mnohem vyšší překážky – společnost a zraněná pýcha. Kateřina a Heathcliff si složili slib na svobodných úpatích Větrné hůrky, kde je vášeň stejně krutá jak severní vítr. Z dětí, které neznají rozdíly, se však stávají dospělí a jejich pouto se oslabuje pod tlakem sociálních rozdílů a falešných představ o štěstí. Když dojde ke zradě, od lásky je k nenávisti nebezpečně blízko. A od nenávisti zpět k lásce se táhne cesta tak daleká, že na její konec dohlédne až oko příští generace.

Slavný román Emily Brönte na pomezí milostné literatury, psychologického dramatu a gotického hororu zachycuje příběh dvou generací, které doplácí na jedno spontánní rozhodnutí otce rodiny, ujmout se opuštěného sirotka Heathcliffa. Rodinná sága v sevření věčných protikladů: lásky a nenávisti, svobody a spoutanosti, společnosti se sklony k jednoduchým hodnocením, a přírody, jenž nezná rozdílů.

Jsou pohoří, která ani láska nezdolá, a cesta na jejich vršek je neustále ztěžována silami silnějšími než jakýkoliv rozmar větru. Kolik let potřebuje láska, aby si proklestila cestu bodláčím letitých intrik?

10.02.2023Na Větrné hůrcevstupenky19:00
PátekPraha 5, Švandovo divadlohodin
13.03.2023Na Větrné hůrcevstupenky19:00
PondělíPraha 5, Švandovo divadlohodin

Změna programu vyhrazena!

Na Větrné hůrceNa Větrné hůrceNa Větrné hůrceNa Větrné hůrceNa Větrné hůrce