Letní scéna Harfa 2022

Be My Baby – Buď moje bejby

Skvostná komedie
Be My Baby – Buď moje bejby

Účinkují: Vanda Hybnerová, David Novotný, Michaela Sejnová Dittrichová, Miroslav Sabadin, Lenka Zbranková, Jiří Vojta
Autor: Ken Ludwig
Režie: Petr Svojtka
Délka: 145 min.
Premiéra:31.10.2019

Další skvostná komedie jednoho z nejlepších současných komediografů, který má na svém kontě takové skvosty, jakými jsou mj. Tenor na roztrhání, Shakespeare v Holywoodu, Cyrano v Buffalu. Autor psal tuto komedii na půdorysů Shekaspearových vrcholných veseloher Zkrocení zlé ženy a Mnoho povyku pro nic, kdy se nesmiřitelný souboj muže a ženy po přestálých peripetiích mění v milostný tanec.

Popudlivý Skot John a stále nervózní Angličanka Maude se poprvé setkávají na svatbě Johnova svěřence a Maudiny neteře. Podruhé je svede dohromady až prosba mladého páru, aby pro ně vyzvedli v Kalifornii novorozeně, které se novomanželé rozhodli osvojit. John a Maude se vydávají na dlouhou cestu, kterou si dokáží navzájem náležitě znepříjemnit. A aby toho nebylo málo, uvíznou v San Francisku, odkud se po několik týdnů nemohou vrátit zpět do Británie. Během vynuceně tráveného času a starostí o bezbranné novorozeně si však začnou uvědomovat i lepší stránky toho druhého. Domů se nakonec vrací zcela jiný John a zcela jiná Maude, než jací se vydávali na cestu.

Jemná a citlivá retrokomedie dokazuje, že v druhém se může splést každý a že na lásku není nikdy pozdě.

Be My Baby – Buď moje bejbyBe My Baby – Buď moje bejbyBe My Baby – Buď moje bejbyBe My Baby – Buď moje bejbyBe My Baby – Buď moje bejby