Cyrano z Bergeracu

Nový přepis romantického příběhu
Cyrano z Bergeracu

Účinkují: Luboš Veselý, Bohdana Pavlíková, Natálie Řehořová, Tomáš Červinek, Dominik Teleky, Tomáš Petřík, Jan Grundman, Robert Jašków, Matěj Anděl, Petr Buchta, David Punčochář, Anna Stropnická, Jan Mansfeld, Adam Joura
Autor: Martin Crimp, Edmond Rostand
Režie: Martin Františák
Vstupné: 350 - 430 Kč

Příběh jednoho z nejznámějších milostných trojúhelníků uvede Švandovo divadlo v novém přebásnění Martina Crimpa pouhých deset měsíců od jeho světové premiéry v Londýnském Playhouse Theatre. Adaptace oceňovaného britského dramatika zachovává veškeré motivy původního díla Edmonda Rostanda, ale zbavuje je romantického ornamentu. Opouští alexandrín a k současnému divákovi promlouvá vášnivou poezií dnešní doby a přechází od rapu, přes volný verš až k jazykovému minimalismu.

Strhující milostný příběh z Paříže 17. století, v němž se láska schovává za poezii, hrdinské činy zapadají pod nánosem vznešených slov a pod mumrajem kavárenské filosofie bují válečný konflikt.

I ten, kdo Rostandovo drama nikdy nečetl, ani neviděl, jistě zná situaci, v níž titulní hrdina napovídá pod rouškou noci verše, skrze něž vyjadřuje lásku mladý Kristián krásné Roxaně. A Crimp ve svém přepisu obnažuje právě moc, kterou mají ti, co slovem vládnou. Moc vytvářet novou podobu reality, moc manipulovat. Slovo je pro něj prostředek, který dokáže zažehnout lásku, ale i podnítit nenávist.

14.06.2023Cyrano z Bergeracuvstupenky19:00
StředaPraha 5, Švandovo divadlohodin

Změna programu vyhrazena!

Cyrano z BergeracuCyrano z BergeracuCyrano z BergeracuCyrano z BergeracuCyrano z Bergeracu