Letní scéna Harfa 2022

Svatba bez obřadu

Brilantní francouzské komedie
Svatba bez obřadu

Účinkují: Hana Kusnjerová, Kristýna Kociánová, Alžbeta Stanková, Adéla Gondíková, Mahulena Bočanová, Ivana Andrlová, Olga Želenská, Filip Tomsa, Václav Jiráček, Pavel Nečas, Martin Sobotka, Juraj Bernáth, Roman Štolpa, Petr Gelnar, Marcel Vašinka, Lukáš Pečenka, Jaroslav Slánský
Autor: Jean Girault, Jacques Vilfrid
Režie: Jaroslav Slánský

Bez obřadu se můžete dát zpopelnit, ale ne se vdát. To si myslel leckterý z aktérů brilantní francouzské situační komedie, než vstoupil do hry mladý, sympatický a nad poměry výřečný pojišťovací agent, než odcestoval razantní a trochu nervózní milionář Leonard se svou půvabnou éterickou manželkou za obchodem do Paříže, než se jejich jediný pravý syn vrátil z brazilských pralesů a především: než zůstaly rodinné akcie v rukou manželky a rodinné sídlo v rukou dcery.

Když tento výčet znásobíme jedním odmítaným nápadníkem z lepší rodiny a vydělíme jedním domnělým sňatkem, výsledkem je řízný komediální zmatek plný omylů a nevinných léček, lehkosti a nonšalantní elegance ve vtipných dialozích a v bláznivých, originálně vypointovaných situacích. To vše ve výsostně francouzském stylu. Průšvih střídá průšvih, pohroma pohromu v tempu přímo hektickém. A přesto se hra drží v žánru příjemné komedie.

Komedie která byla v roce 1963 zfilmována pod názvem Pouic Pouic s Louis de Funesem a Mireille Darcovou v hlavních rolích je již 26. kusem Divadelní společnosti Háta.

Svatba bez obřaduSvatba bez obřaduSvatba bez obřaduSvatba bez obřaduSvatba bez obřadu