Ať vejde ten pravý

Některá pozvání již nelze vrátit zpět
Ať vejde ten pravý

Účinkují: Oskar Hes, Denisa Barešová, Tomáš Petřík, Jan Grundman, Marie Štípková, Jacob Erftemeijer, Tomáš Červinek, Petr Buchta, Matěj Anděl
Autor: John Ajvide Lindqvist, Jack Thorne
Režie: Jan Holec
Délka: 130 min.
Premiéra:29.05.2021
Vstupné: 380 - 450 Kč

Dramatizace švédského románu proslaveného úspěšným filmem mísí drsné hororové scény s nadčasovou love story a na jeviště přináší neokoukaný hororový žánr.

Oskar je osamělý chlapec, kterého ve škole šikanují. Žije s matkou v paneláku na kraji města. Eli je mladá dívenka, která se přistěhovala naproti. Nechodí do školy a přes den nikdy neopouští byt. Jejich vyděděnost je k sobě přitahuje a jejich přátelství se stává den ode dne bližším, zatímco sousedstvím otřásá série brutálních vražd…

Drama inspirované upírským mythem se rozplétá ve stylu severských detektivek, představuje nečernobílé postavy a vybízí k vyprávění v poutavých jevištních obrazech. Příběh hry čerpá z fantaskních motivů vampirismu, ale ve své podstatě je psychologickým dramatem o dospívání ve společnosti, v níž veškeré autority selhávají. Neznepokojuje krvavými výjevy ale pozvolnou manipulací slabými jedinci na okraji společnosti, aby se obrátili proti těm, jimiž jsou utlačováni.

Úspěšnou adaptaci, jejíž autor Jack Thorne, má na kontě například proslulou divadelní hru ze světa Harryho Pottera, uvede Švandovo divadlo v české premiéře.

Uváděno ve spolupráci s Marla Rubin Productions Ltd.

13.04.2023Ať vejde ten pravývstupenky19:00
ČtvrtekPraha 5, Švandovo divadlohodin
17.05.2023Ať vejde ten pravý – derniéravstupenky19:00
StředaPraha 5, Švandovo divadlohodin

Změna programu vyhrazena!

Ať vejde ten pravýAť vejde ten pravýAť vejde ten pravýAť vejde ten pravýAť vejde ten pravý