Zabíjejte popírače klimatických změn

Satirická komedie
Zabíjejte popírače klimatických změn

Účinkují: Natálie Řehořová, Marie Štípková, Anna Stropnická, Nataša Bednářová, Lucia Čižinská
Autor: David Finnigan
Režie: Kristýna Jankovcová, Adam Svozil
Délka: 75 min.

„Jak se říká v slavné australské básni: „Mám ráda svou zemi sluncem sežehlou“, ale zase se to nesmí přehnat, že…“

Ministryně pro životní prostředí Gwen Malkinová má špatný den. Péče o dceru, mediální smršť doprovázející její potenciálně toxické plány na řešení klimatické krize, tlak ze strany soukromého sektoru – a to ještě netuší, že na konci dne svede krvavý boj o budoucnost australské demokracie nebo celé planety? Naštěstí na to vše není sama. Po jejím boku stojí oddaná social media guru Bekkenová, třímající zbraň z nejmocnějších – třiadvacet followerů na Twitteru.

Hra si bere to nejlepší z černých komedií Quentina Tarantina, rétoriky Ala Gora a klenotnice populární hudby. Klade přitom otázky: kdo společnost přiměje začít se k planetě chovat šetrněji? Vědci? Experti na klima? Eko-teroristi? A je to vůbec potřeba?

Finniganova hra se strefuje do všech skupin názorového spektra, a proto není další ekologickou agitací, nýbrž satirickou komedií, která odkrývá sílu médií a sociálních sítí a jejich vliv na mínění mnohdy krvelačné veřejnosti.

Představení je bez přestávky.

Zabíjejte popírače klimatických změnZabíjejte popírače klimatických změnZabíjejte popírače klimatických změnZabíjejte popírače klimatických změnZabíjejte popírače klimatických změn