Letní scéna Harfa 2022

Sen noci svatojánské / A Midsummer Night's Dream

Prague Shakespeare Company
Sen noci svatojánské / A Midsummer Night's Dream

Autor: William Shakespeare
Režie: Guy Roberts, Hammed Animashaun

Prague Shakespeare Company má tu čest ve spolupráci s Divadlem Bez zábradlí uvést inscenaci hry Sen noci svatojánské v moderní angličtině s českými titulky. Toto neotřelé nastudování Shakespearovy nadčasové klasiky v režii Hammeda Animashauna a Guye Robertse představuje pro diváky všech věkových kategorií unikátní příležitost oslavit Shakespearovu kouzelnou hru o čarovné lásce. Přijďte se po tak dlouhé době izolace způsobené koronavirovou pandemií vzájemně setkat a ponořit do Shakespearova fantastická světa.

Tato inscenace, která se odehrává v kouzelném háji plném víl, duchů a dalších pohádkových stvoření, je doplněna originální hudbou skotského skladatele Patricka Neila Doyla. Nastudování vychází z překladu do moderního anglického jazyka, jehož autorem je držitel ceny Tony Award a nominace na Oscara, scénárista Jeffrey Whitty. Jeho Sen přináší divákům novou a moderní interpretaci, která byla připravena tak, aby si současný divák mohl užít a porozumět Shakespearově klasice tak jako za doby jejího vzniku. Poprvé byl uveden jako součást Shakespearovského festivalu v Oregonu Play On! Představuje Shakespearovo dílo v jazyce, který je mnohem přístupnější současným divákům, a přitom věrně zachovává krásu původního verše a většinu textu. Inscenace byla podpořena štědrým příspěvkem nadace Hitz Foundation.

Prague Shakespeare Company má radost z toho, že k režii této inscenace spojili síly ředitel Prague Shakespeare Company Guy Roberts a mezinárodní hvězda filmových, televizních i divadelních produkcí Hammed Animashaun (Kolo času, Královské národní divadlo).

Slovy Guye Robertse: „Jsem nadšený, že se Hammed přidal k našemu produkčnímu týmu jako režisér. Dlouho jsem obdivoval jeho práci a je pro mne skutečnou ctí sdílet tuto zkušenost s tak nadaným umělcem. Hammed si díky účinkování na britských scénách udělal jméno jako jeden z nejlepších současných umělců Velké Británie a jeho nedávné oceňované nastudování role Klubka definuje tuto postavu pro další generace. Na zkouškách Hammed svým energickým přístupem přípravu představení velmi silně ovlivnil. Všechny zkoušky byly opravdu nezapomenutelné – poučné, dojemné a velmi vtipné. Pořád jsme se smáli. Tohle bude opravdu unikátní Sen.“

Při spolupráci s PSC na jeho českém divadelním debutu Hammed řekl: „Jsem opravdu šťastný, že mohu být v Praze a pracovat s legendárním Guyem Robertsem. Je to má nejoblíbenější hra a dostat jedinečnou příležitost podílet se na její režii je pro mne opravdu splněný sen (dvojsmysl je zcela záměrný).“

Více informací o Prague Shakespeare Company a jejím Snu noci svatojánské můžete najít na stránkách www.pragueshakespeare.com.

Obsazení
Víly
Oberon – Lane Davies
Titanie – Jessica Boone
Puck – Vanessa Gendron
Květinka – Marie Kružíková
Hořčice – Megan Fitzpatrick
Pavučinka – Zuzana Páleníková
Molík – Sandra Veronica Stańczyk
Hedvábí – Františka Brzobohatá
Zefýr – Hana Tomášová
Bourec – Katharyn Mayo
Mab – Sofia Mayorga

Athéňané
Helena – Laura Baranik
Demetrius – Taylor Napier
Hermie – Fedorah Philippeaux
Lysander – Mike Zaharczuk
Theseus – Scott Sophos
Hippolyta – Elissa Levitt
Egeus – Bob Boudreaux
Philostrates – Jan Unger

Ochotníci
Klubko – Jeff Smith
Kdoulička – Scott Bellefeuille
Pišťálek – Karan Veer Khurana
Čenich – Sarah Bentley
Hladomor – Valeria Vasiľová
Čenich – Grant Podelco