Muž vlastní penis, vagína vlastní ženu

Ring je volný, šovinismus na scénu!
Muž vlastní penis, vagína vlastní ženu

Účinkují: Marie Štípková, Jan Grundman, Jiří Böhm, Sabina Bočková, Lukas Blaha
Autor: Petr Boháč a kolektiv
Režie: Petr Boháč, Miřenka Čechová
Délka: 85 min.
Premiéra:27.11.2021
Vstupné: 380 Kč

V prvních letech dvacátého století píše mladý filosof svoji knihu Pohlaví a charakter. Krátce po jejím vydání, na začátku října 1903, si pronajme ve Vídni byt. Ten filosof se jmenuje Otto Weininger a je mu třiadvacet let. V bytě, který si pronajal, zemřel Ludwig van Beethoven. Pochopitelně to není náhoda... V červenci 1968 vstoupí do studia jednoho proslulého umělce žena a vystřelí na něho. Ta žena se jmenuje Valerie Solanas a ještě týž večer se přihlásí dopravnímu policistovi. Muž, na kterého zbraň namířila, byl Andy Warhol.

Dvě osoby s nesmiřitelností ke světu i k svému vlastnímu životu. Dvě osoby, které pohrdaly druhým pohlavím a svými výroky to dávaly okázale najevo. Mysoginie (nenávist k ženám) a misandrie (nenávist k mužům) ve stěžejních etapách 20. století. „Žena je buď matka nebo děvka; ani jedna neskýtá nic dobrého, natož inteligentního. I nejhorší muž má stále větší hodnotu než nejlepší žena…“ „...muž je jen nedokonalou ženou, kráčejícím potratem, potraceným už na genetické úrovni. Být mužem znamená být citově omezený zmetek; být mužem je tělesná vada a muži jsou citoví mrzáci.“ Kolik lidí přiznaně či potají přikývne?

Petr Boháč a Miřenka Čechová jsou vůdčími osobnostmi umělecké skupiny Spitfire Company, která patří ke špičce českého fyzického, experimentálního a tanečního divadla. Zároveň se však velmi intenzivně zabývají reflexí fenoménů současné společnosti a nebojí se argumentačně brilantně zvládnuté konfrontace. Jejich inscenace nabízejí velmi originální pohled na zvolené téma a zhusta také nabourání myšlenkových stereotypů a mainstreamové splavnosti skrze nápaditou provokativnost.
V inscenaci, jež vzniká v koprodukci Švandova divadla a Spitfire Company, povedou polemiku o šovinistickém myšlení v oblasti sexuality.

25.04.2023Muž vlastní penis, vagína vlastní ženuvstupenky19:00
ÚterýPraha 5, Švandovo divadlohodin
09.05.2023Muž vlastní penis, vagína vlastní ženuvstupenky19:00
ÚterýPraha 5, Švandovo divadlohodin

Změna programu vyhrazena!

Muž vlastní penis, vagína vlastní ženuMuž vlastní penis, vagína vlastní ženuMuž vlastní penis, vagína vlastní ženuMuž vlastní penis, vagína vlastní ženuMuž vlastní penis, vagína vlastní ženu