Ať žije Bouchon!

Břitká komedie

Účinkují: Jan Šťastný, Jiří Hána, Libor Jeník, Jarmil Škvrna, Josef Zýka, Kamila Špráchalová, Barbora Šťastná Petrová, Vlasta Žehrová
Režie: Libor Jeník

Zapadákov, odkud se většina obyvatel již odstěhovala. Starosta Jacques rozdává evropské dotace obyvatelům, aby je v této díře udržel a spolu se svým třicetiletým bratrem Nikolasem, (který je doposud žákem základní školy) a svou sekretářkou Odettou (která pobírá penzi jako válečný veterán) se snaží svoje město zachránit.

„Bez evropských dotací jsme v troubě!“ A tak se snaží vyždímat z EU peníze na nejrůznější nesmyslné projekty: Pošle do Bruselu návrh na vybudování přístavu ve vnitrozemí, vyprojektuje sjezd z dálnice Murmanks-Gibraltar a zasadí květináč s banánovníkem na pole, které nazve banánovou plantáží. Odvážné plány překazí příjezd úředníka z Bruselu, který provádí inspekci podezřelých dotací. Kontrolor nařídí starostovi vrátit peníze EU a zaplatit mastnou pokutu. Odolá bruselský úředník láskyplné péči sekretářky Odetty? Odvrátí se tak likvidační pohroma pro město?