Dracula

Nejúspěšnější česká legenda je zpět!
Dracula

Účinkují: Daniel Hůlka, Leona Machálková, Kamila Nývltová, Richard Genzer, Martin Pošta, Tomáš Trapl, Hana Křížková, Renata Drössler, Sylva Schneiderová, Lukáš Kumpricht, Marián Vojtko, Eva Burešová, Ivo Hrbáč, Bedřich Lévi, Peter Strenáčik, Josef Vágner, Jana Zenáhlíková, Tomáš Böhm, Jurij Kolva, Kateřina Matyášová, Tomáš Löbl
Autor: Karel Svoboda, Zdeněk Borovec, Richard Hes
Režie: Filip Renč
Délka: 155 min.

Nové nastudování je samozřejmě postaveno v první řadě na dnes již legendární hudbě a libretu, dále se producenti rozhodli co nejvíce přiblížit původnímu obsazení z Kongresového centra. Pilířem výpravy pak bude scéna Daniela Dvořáka a kostýmy Romana Šolce, které diváci znají z uvedení tohoto muzikálu v divadle Hybernia. Výprava bude rozšířena a obohacena o nové moderní prvky, jako jsou například projekce. Garancí toho, že tato muzikálová legenda spatří světlo světa v té nejlepší možné formě je jednak producent první , legendární verze Egon Kulhánek, ale i Oldřich Lichtenberg, který uvedl tento muzikál před lety v divadle Hybernia.

Muzikál Dracula vidělo v Paláci kultury (nyní Kongresové centrum) v letech 1995 – 1998 rekordních 1,2 milionů diváků, což je dosud nevídaný a nepřekonaný český muzikálový rekord! Následně byl uveden na Slovensku, v jihokorejském Soulu, v Polsku, Německu, Rusku, Belgii nebo v Lichtenštejnsku.

Krátce se v původním nastudování, ale v novém obsazení, vrátil do Kongresového centra v roce 2003, v novějším nastudování, z něhož nyní vycházíme, byl pak uveden v letech 2009 – 2011 v divadle Hybernia.

Největší novinkou je, že muzikál Dracula nyní zazní poprvé s živým orchestrem!

DraculaDraculaDraculaDraculaDracula