Letní scéna Harfa 2022

Brýle Eltona Johna

Černý humor a nadsázka
Brýle Eltona Johna

Účinkují: Kamil Halbich, Tomáš Pavelka, Matěj Hádek, Renata Prokopová, Markéta Stehlíková, Barbora Hrzánová, Viktor Limr
Autor: David Farr
Režie: Michal Lang
Délka: 145 min.

BRÝLE ELTONA JOHNA jsou nejúspěšnější hrou mladého britského dramatika a režiséra Davida Farra. Crazy komedie, ve které hrají velkou roli skutečné reálie z historie watfordského fotbalového klubu, měla premiéru v roce 1997. Po úspěšném turné britskými divadly se inscenace zabydlela i v Londýně. Farr za ni obdržel cenu autorské asociace za nejlepší regionální hru roku 1997.

Klub FC Watford, přezdívaný "Sršni", zažil prudký vzestup i pád na fotbalovém nebi. V sedmdesátých letech do něj finančně i provozně vstoupil světoznámý zpěvák Elton John a v dobách největší slávy zde působila trenérská legenda Graham Taylor. Pod jeho vedením se v roce 1984 původně malý a bezvýznamný klub probojoval až do finále Anglického poháru.

Kolem watfordského fotbalového klubu se točí také Billův život. V den, kdy "Sršni" hrají rozhodující zápas sezóny, za ním zcela nečekaně přijíždí na návštěvu jeho mladší bratr Dan, který rodné město opustil před šesti roky. Navíc není sám - přijíždí s vlastní rockovou kapelou. A tak "bratrské setkání po letech" roztáčí kolotoč crazy situací.

Černý humor a nadsázka D. Farra nás rafinovaně nutí k smíchu tam, kde jsou věci spíš k pláči. Komedie se odehrává v jediném dni a jeho hodiny autor přeplnil k prasknutí komickými a absurdními náhodami jako z toho nejhoršího snu a spojil v ní dva typicky ostrovní fenomény: Fotbal a Rock.

Brýle Eltona JohnaBrýle Eltona JohnaBrýle Eltona JohnaBrýle Eltona Johna