Krysař

Osudový muzikál
Krysař

Účinkují: Přemysl Pálek, Robert Jašków, David Suchařípa, Marie Křížová, Milan Peroutka, Roman Tomeš, Barbara Chybová, Kateřina Steinerová Kráľovská, Charlotte Doubravová, Anna Julie Slováčková, Heňo, Martin Zounar, Felix Slováček ml., Jakub Šlégr, Daniel Sobotka, Jan Vlas, Martin Sobotka, Oldřich Smysl, Richard Bergman, Dominika Červinková, Zuzana Havrlantová, Karel Jinda, Jakub Dvořák, Alžbeta Bartošová, Jan Apolenář, Pavel Dytrt
Autor: Daniel Landa
Režie: Mirjam Landa
Délka: 180 min.

Sami jsme ho přivolali… Do města se vrací Krysař!

Dirty muzikál Daniela Landy Krysař se vrátil na jeviště Divadla Kalich v novém hereckém obsazení a s novou výpravou i choreografií. O jeho návrat si celá léta psali sami diváci, pro které je bez nadsázky kultovním představením.

Krysař je řazen mezi nejúspěšnější původní české muzikály všech dob. Původní pražská inscenace muzikálového příběhu tajemného muže v kápi a s píšťalou měla přes úctyhodných sedm stovek repríz. Zhlédlo je bezmála půl milionu diváků. Premiéra se uskutečnila v listopadu roku 1996. Ještě téhož měsíce vyšla alba Krysař I a Krysař II, jež záhy byla oceněna Zlatou deskou. Dodnes platí za jednu z nejprodávanějších muzikálových nahrávek na tuzemském hudebním trhu. Když tedy Krysař opouštěl Prahu, aby vzápětí sklízel ovace v zahraničí, odcházel jako kultovní představení se širokou základnou věrných diváků.

Stejnou diváckou odezvu jako v Praze vyvolaly i inscenace Krysaře na Slovensku či v Rakousku.

Divadlo Kalich přišlo s novým nastudováním v březnu 2002.  Kritika se předháněla v superlativech a diváci se nechtěli „svého" Krysaře vzdát ani po odehrání původně ohlášené stovky repríz.

Dnes má muzikál na svém kontě více než 1000 repríz.

Od září 2017 je Krysař uváděn opět v režii Mirjam Landy s novými hereckými tvářemi, v nové výpravě i choreografii.

KrysařKrysařKrysařKrysařKrysař