Letní scéna Harfa 2022

Hudební úlety: Yvonne Sanchéz

Cyklus podivuhodných koncertů se speciálními hosty
Hudební úlety: Yvonne Sanchéz

Účinkují: Yvonne Sanchéz

Yvonne Sánchez původně nezamýšlela stát se jazzovou zpěvačkou, bylo jí osudem jít touto cestou. Tato polsko-kubánská vokálistka s medově sametovým hlasem okouzlila obecenstvo po celém světě. Poté, co krátce účinkovala na bicí nástroje s Josefem Skrezekem v jejím rodném Polsku, se přestěhovala do Německa a zanechala hudby. V roce 1994 se přemístila do Prahy, kde potkala saxofonistu Mika Tramonta a kytaristu Maxe Voeglera, kteří jí pomohli objevit její hlas.

Během několika měsíců se Sánchez stala pilířem pražské jazzové scény, hrála s předními hudebníky včetně basisty Roberta Balzara, pianisty Jana "Najponk" Knopa a saxofonisty Karla Růžičky ml. Její repertoár pojímal škálu jazzového standardu od Duka Ellingtona, Richarda Rodgerse a Lorenze Harta až ke zvukům bossa-novy Antonia Carlose Jobima.

V roce 1995 uskutečnila svůj první koncert ve slavném pražském jazzovém klubu Reduta, kde hráli hudebníci tak odlišní jako Mile Davis až po bývalého prezidenta Billa Clintona. Stále více vynikala na pražské hudební scéně, až se dostala na její vrchol, kterého dosáhla oceněním Vokálistka roku (1998) prestižní Českou jazzovou společností.

Hudební úlety: Yvonne SanchézHudební úlety: Yvonne SanchézHudební úlety: Yvonne SanchézHudební úlety: Yvonne Sanchéz