Natěrač

Úvodní stránka | Databáze pořadů | Databáze sálů | Obchodní podmínky | O nás | Kontakt |

Nerušit, prosím!

Co všechno může způsobit nevěra
Nerušit, prosím!

Účinkují: Lumír Olšovský, Václav Svoboda, Iva Pazderková, Monika Kobrová, Marek Holý, Daniel Rous, Lilian Malkina, Ludmila Molínová, Petr Herrmann, Lukáš Adam
Autor: Ray Cooney
Režie: Tomáš Töpfer

Dalo by se říci, že anglický dramatik Ray Cooney na nuselském jevišti takřka "zdomácněl": po Habaďůře a komedii A je to v pytli! (kterou napsal společně se synem Michaelem) přichází nyní na řadu jeho vůbec nejpopulárnější hra. Pod názvem "Out of Order" (Mimo provoz) měla triumfální premiéru v Londýně roku 1990, krátce nato byla vyhlášena za nejlepší anglickou komedii a přeložena do více než čtyřiceti jazyků - a co je nejpodstatnější: na domácích i zahraničních scénách se hraje s úspěchem dodnes! A není divu; nejenže je výtečně napsaná, ale její téma je takříkajíc věčné.

Na první pohled jde o takřka banální zápletku: Co všechno může způsobit nevěra. Pikantní příchuť jí ovšem dodává fakt, že pověstný záletník Richard Willey zastává funkci ministra a poslance. Jednoho krásného dne se rozhodne, že únavné noční zasedání Dolní sněmovny vymění za přísně tajné dostaveníčko s půvabnou Jane; ta je ovšem sekretářkou opozice a navíc má velice žárlivého manžela. V apartmá luxusního hotelu Westminster, na jehož dveřích visí obligátní cedulka "Nerušit, prosím", se navzdory tomu během pozdního večera vystřídá bezpočet nezvaných hostů… Tlumočit obsah frašky, která přímo hýří situační komikou a slovním vtipem, je takřka nemožné. Proto uvádíme pouze základní paradox, že "obětním beránkem" se nakonec stane ministrův osobní tajemník George Pigden, až dosud úctyhodný starý mládenec a poslušný syn své matinky.

Komedii "Out of Order" přeložil Břetislav Hodek a v uplynulých letech se hrála na několika českých scénách pod titulem "Dvouplošník v hotelu Westminster". Tomáš Töpfer, který inscenuje v pořadí už třetího Cooneyho, jí dal výmluvnější a originálu bližší název: Nerušit, prosím.


Nerušit, prosím!Nerušit, prosím!Nerušit, prosím!Nerušit, prosím!


TOPlist
Čas: 0,0729320049286 sekund