Herci

Příběh komiků, kteří se ztratili na jevišti i v životě ...
Herci

Účinkují: Bohumil Klepl, Zuzana Bydžovská
Autor: Michael Frayn, Petr Zelenka
Režie: Petr Zelenka
Délka: 150 min.

Jedno divadelní představení "zepředu" i "zezadu". Příběh komiků, kteří se poněkud ztratili na jevišti i v životě. Herecká lovestory, ve které jedni přicházejí a druzí odcházejí.

Michael Frayn, současný britský dramatik a spisovatel inspiroval českého scénáristu, dramatika a režiséra Petra Zelenku svými komediemi Zepředu, zezadu (Bez roucha) a Číňani. Vznikl originální divadelní scénář, který bohatě využívá nejen osvědčených komediálních postupů, ale i velmi specifických zákonitostí herecké profese a povahy. Rafinovaná hra s identitou postav i jejich představitelů.

Herci podstupují "v přímém přenosu" nemilosrdnou zkoušku své invence i vitality. Okolnosti je nutí vymýšlet neskutečné převleky i krkolomné improvizace... A při tom všem ještě řeší své pracovní i milostné vztahy.

Inscenaci Herců režíruje Petr Zelenka. Autor a režisér filmů Knoflíkáři, Rok ďábla a Příběhy obyčejného šílenství, scénárista filmu Samotáři a autor a režisér inscenací Dejvického divadla Příběhy obyčejného šílenství a Teremin. Slovenskou verzi Herců pod názvem Odjezdy vlaků režíroval Zelenka v bratislavské Astorce s Annou Šiškovou a Adym Hajdu. Hru v současné době uvádějí i dvě polské divadelní scény.

Herci mají v Divadle Ta Fantastika českou premiéru. Petr Zelenka do své inscenace obsadil Zuzanu Bydžovskou a Bohumila Klepla.

HerciHerciHerciHerci