Letní scéna Harfa 2022

Robert Křesťan a Druhá tráva

Koncert známé kapely
Robert Křesťan a Druhá tráva

Účinkují: Robert Křesťan, Luboš Malina, Luboš Novotný, Petr Surý, Emil Formánek, David Landštof

Rok 2021 je ve znamení oslav třiceti let existence Druhé trávy, které kapela připomene koncertním programem, jenž je průřezem zásadních alb její historie. Kromě toho hudebníci natáčejí pokračování poslední desky nazvané Díl druhý. Nahrávka vyjde na začátku roku 2022.

Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost zpěváka, textaře a překladatele Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny. Kapela Druhá tráva byla hned od svého vzniku řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Přestože bývá často označována jako bluegrassová, už od počátku existence mixuje více stylů. Bluegrass odkazuje spíše na předchozí angažmá několika členů skupiny u brněnských Poutníků.

Robert Křesťan a Druhá trávaRobert Křesťan a Druhá trávaRobert Křesťan a Druhá trávaRobert Křesťan a Druhá trávaRobert Křesťan a Druhá tráva