Příště ho zabiju sám!

Polská krev

Nejpopulárnější a nejoblíbenější opereta Oskara Nedbala
Polská krev

Účinkují: Tomáš Bartůněk, Dalibor Tolaš, Liana Sass, Martina Kociánová, Martin Slavík, Marián Vojtko, Bronislav Kotiš, Václav Vostarek, Andrea Tögel Kalivodová, Pavla Břínková, Lenka Šmídová, Jan Ježek, Jakub Šlégr, Martina Severová, Roman Škoda, Kora Lang, Eliška Prokschová
Autor: Oskar Nedbal
Režie: Antonín Procházka
Délka: 165 min.
Vstupné: 290 - 790 Kč

Polská krev je beze sporu nejznámější a nejlepší českou operetou. Na námět Puškinovy povídky „Slečna selka“ napsal Leo Stein libreto, na které Oskar Nedbal zkomponoval hudbu.

Polská krev prošla od své veleúspěšné premiéry v roce 1913 ve Vídni celou řadou úprav. Abychom byli co nejvěrnější originální verzi, objednali jsme si od agentury Doblinger ve Vídni (původní nakladatelé) originál libreta i klavírního výtahu, ze kterého jsme pro naše nové uvedení vycházeli.

K určitým kosmetickým úpravám jsme se nicméně odhodlali. Klasické operety mívaly tři dějství a hrály se na dvě přestávky. To je v dnešní době nepopulární a proto se většinou dělává přestávka po prvním jednání, čímž je druhá část nepoměrně delší. Rozhodli jsme se proto první jednání prodloužit přidáním dalšího prostředí a tak slavné hity „Jednadvacet“ a „Bratři, jsem zamilován“ uslyší diváci ještě před přestávkou. Druhé jednání začíná až Heleniným příchodem na Bolovo venkovské panství.

Abychom mohli dát větší prostor osvědčeným a oblíbeným interpretům, rozšířili jsme roli Bolova sluhy Wlasteka (Jan Ježek), a 'vypůjčili' jsme si pro něho dvě slavné písně z jiných operet Oskara Nedbala – z Vinobraní a z Krásné Saskie. Jaké, to na to si ale budete muset počkat až na premiéru.

Populární ´hity´ této operety znají nejen milovníci operety, ale i široká veřejnost. „Diplomat“, „Jste kavalír, to vím“, „Blondýnky něžné“ a všechny krásné písně této vtipné operety si budete moci vychutnat na scéně Hudebního divadla Karlín

PŘEDSTAVENÍ JE DOPROVÁZENO ANGLICKÝMI TITULKY / WITH ENGLISH SUBTITLES

03.03.2019Polská krevvstupenky15:00
NedělePraha 8, Hudební divadlo Karlínhodin
14.04.2019Polská krevvstupenky15:00
NedělePraha 8, Hudební divadlo Karlínhodin
16.05.2019Polská krevvstupenky19:00
ČtvrtekPraha 8, Hudební divadlo Karlínhodin

Změna programu vyhrazena!


Polská krevPolská krevPolská krevPolská krev


TOPlist