Natěrač

Úvodní stránka | Databáze pořadů | Databáze sálů | Obchodní podmínky | O nás | Kontakt |

Alexandrovci

European Tour 2017
Alexandrovci

Účinkují: Alexandrovci, Vadim Ananev, Boris Dyakov

Česká republika opět přivítá světoznámý ruský armádní soubor Alexandrovci. Celkem 14 koncertů v 10 městech ČR se uskuteční v květnu 2017. Opět tak desítky tisíc diváků uvidí ojedinělé vystoupení tohoto obřího tělesa, které se po dvou letech vrátí se sólisty Vadimem Ananevem nebo Borisem Dyakovem.

Historie souboru Alexandrovci sahá do roku 1928, kdy soubor zahájil svou činnost s pouhými dvanácti členy. Vedl ho profesor hudby Moskevské konzervatoře Alexander Vasilijevič Alexandrov, později národní umělec. Soubor měl na frontách povzbudit unavené vojáky svým zpěvem a tancem. V průběhu druhé světové války soubor uskutečnil kolem 1500 vystoupení. Později se řady souboru rozrostly na 300 členů a stal se z nich nástroj sovětské kulturní propagandy po celém světě. Na ruské lidové písně nikdy nezapomněli.

Alexandrovův soubor písní a tanců (tak zní úplný název používaný v současnosti), který je více známý pod názvem Alexandrovci, je oficiálním armádním uměleckým souborem armády Ruské federace. Jeho členové jsou výhradně muži, kteří se vybírají na velmi náročných konkurzech. Jejich představení se skládají z ruských národních písní, církevních skladeb, ale též interpretují moderní hudbu.

Po rozpadu Sovětského svazu vystupovali po celém světě při značném množství významných událostí a především s celou plejádou známých umělců. U Berlínské zdi zpívali skladby legendární britské skupiny Pink Floyd, ve Vatikánu se představili před papežem Janem Pavlem II., s finskou skupinou Leningrad Cowboys, nazpívali titulní skladbu k filmu Lov na ponorku, se skupinou Tatu vystoupili na Eurovízi 2009, s Marií Michele Desrosiers, s Demisem Roussosem, s Peterem Dvorským, s Karlem Gottem, Lucií Bílou, Petrem Kolářem, Bárou Basikovou, Helenou Vondráčkovou a dalšími.

Na rozdíl od množství jiných souborů je jejich zpěv založený více na basových až barytonových hlasech než na tenorech. Tenor se při jejich vystoupeních ve většině případů neprosadí. Každé vystoupení, kdy je na pódiu více než 100 umělců, je dech beroucím a nezapomenutelným zážitkem.

V současnosti Alexandrovci koncertují po celém světě, jejich kalendář je zaplněn na více než jeden rok dopředu.


AlexandrovciAlexandrovciAlexandrovciAlexandrovci


TOPlist