Dostanu tě na jahody

Ironická komedie na téma chlapské ješitnosti, sebelásky, kariérismu a intrikánství
Dostanu tě na jahody

Účinkují: Michaela Dolinová, Ivan Vyskočil, Michal Slaný, Kateřina Urbanová, Yvetta Tannenbergerová, Matěj Merunka, Zuzana Durdinová
Autor: Ute Stein
Režie: Gustav Skála
Produkce: Divadlo Metro
Délka: 120 min.

Hra německé autorky Ute Steinové (v originále „Ein spätes Geschenk“) je českou premiérou a zároveň prvním uvedením za hranicemi Německa.

Autorka mistrně vystihuje ty lidské vlastnosti, které dobře známe, u jiných je vehementně odsuzujeme, ale u sebe samých je stěží nalézáme nebo nalézt spíše nechceme: chlapskou ješitnost, sebelásku, kariérismus, intrikánství. Protože se ale jedná o opravdu dobrou komedii (a protože autorkou je žena) je její pohled sice lehce ironický, ale dokáže v každé situaci najít také laskavý humor.

Světový dirigent, sužován rozmary hysterické operní pěvkyně, před ní nalézá úkryt v hotelu. Jednoho večera ho však navštíví tajemná krásná slečna…

Kdybychom prozradili víc než jen výchozí situaci příběhu, ochudili bychom diváky o rozuzlení celé zápletky. A že ji autorka dokáže dovést do finále za pomoci brilantních dialogů a jemného humoru jí slouží jen a jen ke cti.

Dostanu tě na jahodyDostanu tě na jahodyDostanu tě na jahodyDostanu tě na jahodyDostanu tě na jahody