Letní scéna Harfa 2022

Daniel Hůlka: Vánoční koncert

Vánoční koncert
Daniel Hůlka: Vánoční koncert

Účinkují: Daniel Hůlka
Délka: 90 min.

Daniel Hůlka se narodil 1.června 1968 v Praze. Už v dětství se v něm projevil cit pro umění - na základní škole chodil do kreslení a učil se hrát na flétnu, klarinet a klavír. Studoval na gymnáziu, kde hrál volejbal, bohužel s ním musel kvůli zdravotním problémům skončit. V tom období založil s kamarádem hudební skupinu a začal se věnovat zpěvu. Nastoupil na Pražskou konzervatoř, kterou vystudoval pod vedením Z. Jankovského.

Zpočátku se věnoval hlavně opernímu zpěvu, hrál Dona Giovanniho v opeře Don Giovanni, Escamilia v opeře Carmen, Figara ve Figarově svatbě, Kalinu v Tajemství a Sylvia v Komediantech. S těmito operami hostoval v Národním divadle, divadle F. X. Šaldy v Liberci, divadle J. K. Tyla v Plzni, ve Stavovském divadle, v Městském divadle v Ústí nad Labem a v Hudebním divadle v Karlíně.

Zlomem pro něj byl rok 1995, kdy vyhrál konkurz na hlavní roli v muzikálu DRACULA. Díky tomuto muzikálu se dostal do povědomí nejširší veřejnosti. Proslavil se a získal ještě několik dalších rolí v muzikálech (např. Bídníci, Monte Christo a další).

První album vydal v roce 1997, jmenovalo se Daniel Hůlka. Potom vydal ještě další tři sólová alba (Živé obrazy, Rozhovor a Dílem já). Objevil se i ve filmu, a to v roli krále Brambase v pohádce Z PEKLA ŠTĚSTÍ 1 (1999) a 2 (2001).

Získal mnoho ocenění, nejvýznamnějším je první místo v anketě Zlatý slavík v roce 1998. V této anketě se také umístil čtyřikrát na druhém místě (1997, 1999, 2000 a 2001). Čtyřikrát se umístil na druhém místě v anketě TÝTÝ. Cenu Anděl získal třikrát (jednou za první místo a dvakrát za třetí místo).

Daniel Hůlka: Vánoční koncertDaniel Hůlka: Vánoční koncertDaniel Hůlka: Vánoční koncertDaniel Hůlka: Vánoční koncert