Letní scéna Harfa 2022

Fatální bratři

Horoskopy nelžou, ale nesmíme jim věřit!
Fatální bratři

Účinkují: Josef Carda, Viktor Limr, Antonín Procházka, Simona Postlerová, Jana Malá, Oldřich Vlach, Lenka Zahradnická, Jana Pidrmanová, Vilém Dubnička, Eva Janoušková, Jana Zenáhlíková
Autor: Antonín Procházka
Režie: Antonín Procházka
Produkce: Jana Hanzlíčková, Agentura Harlekýn

Fatální bratři je hra o štěstí, které je velice relativním pojmem. Ze dvou bratrů je Olda dítětem štěstěny, bohatý, úspěšný a hýčkaný umělec obletovaný ctitelkami. Horoskop mu předpovídá rychlý vzestup, ale brzkou smrt. Naproti tomu druhý bratr Lološ je naprostý outsider. Právě přišel o místo pojišťováka a v životě se mu nic nedaří.

Podle hvězd má úspěšný bratr zanedlouho zemřít, zatímco smolař bude mít život dlouhý. To způsobí, že si náhle nešťastník Lološ začne svých neúspěchů „nepochopitelně“ vážit a zuřivě se brání štěstí. Láska jedné slečny může ale všechno změnit.

Bravurně rozehrané dialogy a situační komika, rozpustilá nadsázka a neuvěřitelné paradoxy jsou pro diváka zárukou osvobozujícího smíchu, ale zároveň v něm probouzí něco člověčího. Potvrzuje se tak autorův výrok, že lidé se smějí nejvíce tehdy, když na jevišti poznávají sami sebe.

Fatální bratřiFatální bratřiFatální bratřiFatální bratři