Letní scéna Harfa 2022

Jakeovy ženy

Komedie Neila Simona
Jakeovy ženy

Účinkují: Libor Hruška, Zbyšek Pantůček, Adéla Gondíková, Ivana Andrlová, Veronika Jeníková, Jana Birgusová, Hana Kusnjerová, Marcela Nohýnková, Vlasta Žehrová, Olga Želenská, Pavlína Vojáčková - Rychlá, Jana Zenáhlíková
Autor: Neil Simon
Režie: Lumír Olšovský

Jde o inteligentní komedii o partnerských vztazích, o citových vazbách, o důvěře a nevěře, o fantazii. Neobvyklé obsazení (jeden muž, šest žen) na nápaditém půdorisu prolínajících se dialogů reálných i vysněných slibuje v naší inscenaci návštěvnicky atraktivní zábavu, zároveň je však i tato, jako jiné Simonovy hry, velice dojemná a citlivě poučná.

Jake (v premierovém obsazení na Brodwaji i ve filmovém zpracování z roku 1996 Alan Alda) je spisovatel s bohatou fantazií. Jeho současná manželka Maggie zvažuje, zda by nebylo lepší manželskou krizi vyřešit odchodem k milenci. Nejzávažnější příčinou krize jsou patrně Jakeovy představy, důležité ženy jeho života se totiž nečekaně zjevují a vstupují do reálného rozhovoru. Podaří se Jakeovi manželství zachránit? Pomůže mu jeho psychiatrička? Dají se vůbec myšlenky ovládat?