O loupežníku Rumcajsovi

Pohádka na motivy Václava Čtvrtka
O loupežníku Rumcajsovi

Účinkují: Petr Erlitz, Kamila Raková, Lenka Lavičková, Michal Žižka, Kristýna Lišková, Lukáš Masár, Petr Kozák, Jana Galinová, Ivan Vlasák
Autor: Václav Čtvrtek, Jana Galinová
Režie: Jurij Galin
Produkce: Docela velké divadlo
Délka: 70 min.
Premiéra:13.09.2003

Každý divák bez rozdílu věku musí mít vlastní vstupenku.

Byl jednou jeden pán s legračním jménem (bylo stejné jako jeden den v týdnu) a ten pro radost dětem vymyslel hodného loupežníka Rumcajse. Vlastně to byl švec Rumcajs, který se stal loupežníkem jenom z donucení. A protože se pohádka o Rumcajsovi a Mance, o jejich přátelích - víle Andulce a vodníku Volšovečkovi z lesa Řáholce, ale také o nepřátelích - Humpálovi, Kněžně a Knížeti - líbila dětem i dospělým, připsal Václav Čtvrtek (tak se totiž ten pán jmenoval) Rumcajsovi a Mance ještě malého synka Cipíska, který prošlapal střevíčky, hned jak se vykulil z kolíbky.

Pohádky o loupežníku Rumcajsovi, ale nebyly jedinými pohádkami, které pan Čtvrtek napsal. Určitě znáte i hajného Robátka a jelena Větrníka, kulatou bábu, Makovou panenku a motýla Emanuela, vílu Amálku, žabku Márinku, vodníka Česílka a také Křemílka a Vochomůrku z pařezové chaloupky. Pan Čtvrtek už tady s námi, bohužel, není. Ale dokud žil, psal pro radost dětem i dospělým. A jeho pohádky jsou dodnes živé. Proto bychom mu do spisovatelského nebe chtěli touhle pohádkovou inscenací poslat ten nejsrdečnější pozdrav a také velký dík.

O loupežníku RumcajsoviO loupežníku RumcajsoviO loupežníku RumcajsoviO loupežníku RumcajsoviO loupežníku Rumcajsovi