Letní scéna Harfa 2022

Gregorian

The Dark Side of the Chant
Gregorian

Účinkují: Gregorian

GREGORIAN je fantastický hudební fenomén, kterému se podařilo za více než deset let úspěšně propojit gregoriánský chorál s prvky současné popové a rockové hudby. Hamburský hudební producent Frank Peterson přišel jako první s myšlenkou přepracování aktuálních hudebních hitů do stylu, který se blíží zpěvu středověkých mnichů. Během desetiletí se GREGORIAN stali se svým neopakovatel ným mystickým zvukem a s více než 5 miliony prodaných alb velmi žádaným a vyhledávaným uskupením. Více než milion lidí vidělo po celém světě živé vystoupení GREGORIAN, v České republice je fanoušci měli možnost vidět v roce 2005 a 2008.

V posledním albu THE DARK SIDE OF THE CHANT, které se stalo druhým nejprodávanějším albem v Německu v tomto roce, jsou skvěle zpracovány ve stylu gregoriánských chorálů některé z velkých rockových hitů všech dob. Nikdy předtím nebyly např. zpracovány skladby jako „Hells Bells“ (AC/DC), "Bring Me To Life" (Evanescence), „Lucifer“ (Alan Parsons Project) nebo „Stripped“ (Depeche Mode) a další v tak nádherném polyfonním podání. Skladba „O fortuna“ potěší zcela jistě fanoušky Carla Orffa (Carmina Burana).

GREGORIAN na svém turné 2011 – THE DARK SIDE OF THE CHANT – nabídnou největší a nejsložitější pódiovou show od začátku projektu a slibují fantastickou nadčasovou produkci s neopakovatelným hudebním zážitkem. Turné začíná 2. 2. v Hamburku, dále pokračuje v Rakousku, Švýcarsku, České republice, Rusku, Polsku, Estonsku, Litvě a Chorvatsku.

GregorianGregorianGregorianGregorian