Sluha dvou pánů

Commedie dell arte
Sluha dvou pánů

Účinkují: Miroslav Donutil, Kristýna Hrušínská, Petr Pelzer, Oldřich Vlček, Jan Bidlas, Sabina Králová, Jan Hájek, Jan Novotný, Jaromíra Mílová, Karel Pospíšil, Rudolf Stärz, Filip Rajmont
Autor: Carlo Goldoni
Režie: Ivan Rajmont
Délka: 180 min.

Sluha dvou pánů je zralým plodem commedie dell'arte – má tradiční postavy a situace. Odehrává se v úzkém rodinném rámci, kde jsou hlavní událostí zásnuby, které komplikuje sluha Truffaldino, mazaný a přihlouplý zároveň. Rozehrává komedii záměn a nedorozumění, poháněn svým věčným hladem, skrze nečekané peripetie až ke šťastnému konci. Obklopují ho tradiční postavy – masky commedie dell'arte – ustaraný tatík Pantalone, přemoudřelý doktor a jejich zamilované děti, dobrodružný pár milenců, hostinský Brighella, služka Smeraldina. Truffaldina u nás hraje Miroslav Donutil, který rozvíjí tradici hereckých improvizací k velké radosti mnoha diváků.

Inscenace je na repertoáru už více než patnáct let, v červnu 2010 oslavila neuvěřitelnou 450. reprízu a stále si nachází své početné publikum, které zcela zaplňuje hlediště Národního divadla.

Sluha dvou pánůSluha dvou pánůSluha dvou pánůSluha dvou pánů


TOPlist