Letní scéna Harfa 2022

Gottland

Osobitý pohled na Čechy a na jejich historii
Gottland

Účinkují: Filip Čapka, Miroslav Hruška, Kristýna Frejová, Klára Cibulková, Zuzana Onufráková, Patrik Děrgel, Stanislav Šárský, Kamil Halbich, Tomáš Pavelka, Martina Krátká, Petra Hřebíčková, Robert Jašków, Mario Čermák, Jiří Weiner, Pavel Grösser
Autor: Mariusz Szczygieł
Režie: Petr Štindl
Délka: 170 min.

Polský novinář Mariusz Szczygieł ve své mnoha cenami ověnčené knize Gottland (mimo jiné European Book Prize 2009) předkládá osobitý pohled na Čechy, na jejich historii a hlavně na neuvěřitelnou schopnost české společnosti „useknout hlavy“ všem, kteří se vymykají. Je to pohled nesmlouvavý a ironický, překvapivý a pravdivý. A překvapivé je i to, že se u nás kniha, která Čechy a jejich nedávné dějiny nijak nešetří, dočkala už desátého dotisku.

V scénáři Petra Štindla a Doda Gombára se prolínají dva fenomény, bestseller Mariusze Szczygieła a internetová sociální síť. Ve virtuálním prostoru se tak mají možnost setkat zásadní osobnosti československé historie - Tomáš Baťa, Egon Ervin Kisch, Golden Kids, Lída Baarová, Joseph Goebbels, Karel Gott, Antonín Zápotocký, Otakar Švec, Adolf Hitler a mnozí další. Spojuje je Gottland. Místo průniku.

GottlandGottlandGottlandGottland